بر اساس سياست های معاون محترم پژوهشی و فناوری وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری، مرکز منطقه ای و ISC ماموريت یافته اند تا نسبت به چاپ و انتشار مجلات علمی پژوهشی و علمی ترويجی فارسی ، عربی و انگليسی به صورت چاپی اقدام کنند. بر اساس اين سياست ، مرکز منطقه ای و ISC انتشار نشريات معتبر کشور را به صورت چاپی در راس برنامه های خود قرار داده و با عقد  تفاهم نامه  با دانشگاه ها ، انجمن های علمی و موسسات پژوهشی طبق مفاد  اين تفاهم نامه که تعهدات طرفين در آن به صورت شفاف مشخص شده است نسبت به اين موضوع با اهميت علمی و پژوهشی اقدام می نمايد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لوگوی هدر صفحه

نشریه ادبیات تطبیقی

نشریه ادبیات تطبیقی با هدف انتشار پژوهش های اصیل در زمینة ادبیات تطبیقی ایران و عرب منتشر میگردد.همچنین ، این نشریه حتی المقدور مقالاتی را که در ارتباط با بررسی تطبیقی ادبیات ایران و دیگر ملل و بالعکس باشند و یا مبیّن نفوذ و اثرگذاری زبان و ادبیات فارسی برادبیات دیگر ملل و همچنین، تاثیرپذیری آن از ادبیات دیگر ملت ها، به رشته تحریر درآینده، نیزمنتشر می نماید.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه ادبیات پایداری

نشریه ادبیات پایداری به منظور ارائه تازه ترین نظریه ها و یافته های علمی در زمینه فرهنگ و ادبیات پایداری و کمک به تولید و گسترش مرزهای دانش و ایجاد زمینه های لازم برای ارتباط بین مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور انتشار می یابد. مقاله های آن عموماً در زمینه های مبانی و اصول ادبیات پایداری، ریشه ها و منابع الهام، مطالعات بین رشته ای، گونه ها و شکل های ادبیات پایداری، ادبیات انقلاب و دفاع مقدس، ساختار شناسی ادبیات پایداری، زمینه های کاربردی و اجتماعی و هنری ادبیات پایداری و . . .  خواهد بود. انتشار گزارش سمینارهای ایرانی و خارجی و معرفی کتاب های علمی تازه انتشار یافته در زمینه مربوط، بخش دیگری از فعالیت های این نشریه را تشکیل می دهد.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه ادب و زبان

مجله ادب و زبان که در سایه حمایت و هدایت پژوهشگران, استادان و علاقه مندان به فرهنگ و ادب پرشکوه ایران زمین، اکنون به بالندگی و رشد خود دست یافته و آراسته شدن به آثار فکری و قلمی بزرگان و اندیشمندان سرزمین خویش رامایه افتخار خودمی داند. هرگونه مقاله ای که در زمینۀ ادبیّات و زبان فارسی نوشته شود و از ارزش علمی لازم برخوردار باشد، برای بررسی و احتمالاً چاپ در این مجلّه ، پذیرفته خواهد شد. 

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه پژوهش در زبانشناسی کاربردی

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشريه دانش انتظامی فارس

نشریه دانش انتظامی فارس نخستین نشریه تخصصی دفتر تحقیقات و مطالعات کاربردی فرماندهی انتظامی استان فارس است. نشریه دانش انتظامی به منظور افزایش آگاهی جامعه ، حاصل پژوهش استادان و شاغلان تحقیقاتی را در زمینه های مختلف نظم و امنیت به چاپ  می رساند. این نشریه توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم وفناوری و پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) چاپ و در "ایران ژورنال" مرکز منطقه ای نمایه می شود.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه علوم درمانگاهی دامپزشکی ایران

نشریه علوم درمانگاهی دامپزشکی ایران بر اساس نامه شماره 564802/18/3 مورخ 20/11/92 کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعتبار علمی – پژوهشی خود را دریافت کرده است و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه می شود و متن کامل مقالات در این پایگاه قابل دسترسی است.این نشریه به صورت دو فصل‌نامه و در قالب مقاله‌هايي در زمينه‌هاي  علوم درمانگاهی، اپيدميولوژي، روش‌هاي تشخيص و درمان بيماري‌هاي دام، طيور و آبزیان و پاتوبیولوژی و فارماکولوژی بالینی منتشر مي‌شود. علاوه بر اين، ساير موضوع‌هاي مرتبط با بهداشت و پرورش دام و طيور و بيماري‌هاي مشترک بين انسان و دام را نيز در بر مي‌گيرد.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه علوم و فناوری بذر ایران

نشریه علوم وفناوری بذر ایران با صاحب امتیازی انجمن علمی بذر ایران و با همکاری مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال، با درجه علمی پژوهشی، از كليه پژوهشگران، دانشجويان و متخصصين در زمينه علوم و فناوري بذر شامل فيزيولوژي، اكولوژي، تكنولوژي، بيوشيمي، بيوتكنولوژي و سلامت بذر و نهال و اندام­هاي تكثيري گياهان و ديگر زمينه­هاي مرتبط، دعوت به ارسال مقالات علمي وپژوهشي خود جهت انتشار در اين مجله مي­نمايد.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه مهندسی  برق و الکترونیک ایران

نشریه مهندسی  برق و الکترونیک ایران  فصل نامه علمی پژوهشی است که در آن مقالاتی پذیرفته و چاپ خواهند شد که حاصل پژوهش‌های اصیل و حاوی نتایج نو در زمینه‌های گوناگون مهندسی برق از جمله الکترونیک، قدرت، کنترل، کامپیوتر، مخابرات و مهندسی پزشکی باشند. از کلیه محققانی که برای این مجله مقاله تهیه می‌کنند درخواست می‌شود که به سایتwww.jiaeee.com مراجعه نمایند. مقالات جهت پذیرش باید علاوه بر تایید توسط داوران قبلا در هیچ نشریه، کتاب و یا رسانه گروهی دیگری ارائه نشده باشند. فرمت مقالات در وب سایت مجله موجود می‌باشد

مجوز اعطای درجه علمی پژوهشی:

 طی نامه شماره 3/2910/6 مورخ 16/1/83

از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نشریه مهندسی عمران محیط زیست

اولين شماره اين نشريه در سال 1354 تحت عنـوان "دانشکده فنی" با پنج مقاله به چاپ رسيده و انتشارآن تا سال 1379 ادامه يافت. اين مجله در سال 1380 رتبه علمی - پژوهشی وزارت علوم، تحقيقاتو فناوری را دريافت نمود. از سال 1384 بنا به نظر کميسيون نشريات وزارت متبوع، موضوعات تخصصی فنی و مهندسی به صورت ويژه‏نامه با سه عنوان مجزای مهندسی بـرق،مهندسی عمران و مهندسی مکانيک را به چاپ رسانيد. از سال 1381 در مرکز استنادی علــوم جهان اسلام (ISC) نمايه‏ دار گرديده و از سال1387 به سه مجله مستقل شامل نشريه مهندسی عمران و محيط زيست، نشريه مهندسی برق و كامپيوترو نشريه مهندسی مکانيک تفکيک شده و با رتبه علمی – پژوهشی اکنون نيز ادامه فعاليت مي ‏دهد.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نظریه و عمل در برنامه درسی

این نشریه با  اهداف اشاعه و گسترش دانش برنامه درسی، کمک به تولید دانش بومی در حوزه برنامه درسی، ترغیب نواندیشی در عرصه نظر و نوآوری در عرصه عمل برنامه ریزی درسی، کمک به اصلاح و بازنگری برنامه‌های درسی مقاطع مختلف تحصیلی، تبیین و آسیب شناسی رویکرد تولید برنامه‌ درسی منطقه‌ای و مدرسه‌ای، اشاعه رویکرد تلفیقی در طراحی و تولید برنامه های درسی، انعکاس تجربیات جهانی و بین المللی در حوزه برنامه درسی، نقد و ارزیابی سیاست های برنامه ریزی درسی در کشور، نقد و ارزیابی تحولات برنامه درسی در عرصه اجرا، بررسی چالش های نظام برنامه ریزی درسی کشور و ارائۀ راهکارهای مناسب برای بهبود آن منتشر می شود.

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

لوگوی هدر صفحه

نقد و نظریه ادبی

براساس نامة شماره 3/18/30646/ مورخة 1395/2/20 مدیر کل دفتر سیاست­گذاری و برنامه­ ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجلة علمی پژوهشی «ادب پژوهی» به دو نشریة تخصصی علمی – پژوهشی با عناوین «نقد و نظریة  ادبی» به سردبیری دکتر بهزاد برکت و «زبان فارسی و گویش­های ایرانی» به سردبیری دکتر محرم  رضایتی کیشه­ خاله تفکیک گردید

مشاهده مجله | شماره جاری | ثبت نام

101 - 111 (111)